projekty: NOCZ quartet, Didrik Ingvaldsen, East Jazz Company

radim hanousek projekty mp3 video foto koncerty kontakt

radim hanousek foto

englishoo NOCZ
oo Dust in the Groove
oo Didrik Ingvaldsen Orchestra

     DIO foto

Didrik Ingvaldsen Orchestra
leader, aranžér, trumpeta - Didrik Ingvaldsen
saxofony, klarinety - Marcel Bárta, Michal Wróblewski, Radim Hanousek
piano - Jaroslav Šťastný
kontrabas - Marian Friedl
bicí - Dag Magnus Narvesen
bicí - Tomáš Hobzek

Leadrem této norsko-české formace je trumpetista a skladatel Didrik Ingvaldsen, působící současně na významných jazzových experimentálních scénách v Norsku, Berlíně a New Yorku.
Spolu s norským bubeníkem Dagem Magnusem Narvesenem (ten realizuje své současné aktivity převážně v Berlíně a kromě svých autorských projektů spolupracuje s hvězdou jazzové avantgardy Alexanderem Von Schlippenbachem), Radimem Hanouskem aMarianem Friedlem (kromě dalších společných jazzových formací s Friedlem se Hanousek věnuje soudobé hudbě – Dust in the Groove, Dunami Ensemble - a Friedl moravskému folklóru – Jitka Šuraňská, Ruky na dudy) tvoří již 5 let kvarteto NOCZ. Poslední album natočilo kvarteto NOCZ se světově respektovanou performerkou Ivou Bittovou (NOCZ & Iva Bittová, Hevhetia 2014). Album sklidilo velice příznivé recenze po celé Evropě. Letos v létě projekt uskutečnil úspěšné evropské turné.
V Didrik Ingvaldsen Orchestra je kvarteto rozšířeno o další zkušené hráče na poli experimentálního otevřeného jazzu.
Pianista Jaroslav Šťastný patří k nekonvenčním a světově respektovaným skladatelům, rozsáhlá je i jeho činnost literární a výtvarná. Jako improvizátor je členem Prague Improvising Orchestra, Divergent Connections Orchestra a freejazzové formace Next Phase.
Marcel Bárta je velice aktivní a všestranný saxofonista, již řadu let je součástí toho nejzajímavějšího, co se v českém jazzu děje (Vertigo Quintet, Muff, DoMa Ensemble, Face of The Bass, NUO, Bucinatores Orchestra, Pigeon Saxophone Quartet a další).
Michal Wróblewski studuje druhým rokem na Norwegian Academy of Music v Oslu, je součástí tamní avantgardní jazzové scény (KIAP, Streams of Eyebeams), kromě toho vede vlastní projekty E Converso a SWOMP.
Tomáš Hobzek kromě vlastního kvarteta, jehož členem je i Marcel Bárta, kapely Points a řady dalších projektů spolupracuje s Davidem Dorůžkou, Ondřejem Pivcem a Liborem Šmoldasem.
Didrik Ingvaldsen Orchestra nabízí současný energický jazz s výraznými dynamickými zlomy, kombinaci prokomponovaných pasáží s volnými plochami, výraznou melodiku, hru s rytmem i kolektivní improvizaci.


     oo Dokument DIO

oo Mokré ruce

     mokre ruce foto

Česko-rakouský improvizační projekt spojující vodní zvuky se současným tancem a hudbou.

Projekt Mokré ruce vznikl v roce 2011 spojením 2 prvků – tance a hudby: tanečnice a choreografka Veronika Kolečkářová se pohybuje ve světě současného tance, saxofonista a basklarinetista Radim Hanousek v jazzu a současné improvizované hudbě, “vodní hudebník” Florian Tilzer v obou světech. Základní hudební hladinou jsou různé proměny zvuku vody – kapání, šplouchání, přelévání, víření, k tomu se v různých dynamických odstínech přidávají rozmanité zvuky saxofonu či basklarinetu. Tyto zvukové vlny se spojují s tancem. Otevřená improvizace dává prostor k vzájemnému ovlivňování hudby a tance, střídání rozmanitých poloh od nejjemnějších barev až po expresivní prvky.


     oo Vienna - Theater Brett
     oo Terra Musica - ČT art 29.03.2016
     oo New York Moving Sound Festival

oo Opršál - Hanousek

     oprsal hanousek foto

Marimbista Martin Opršál a saxofonista Radim Hanousek spolupracují necelé 3 roky v projektu Dust in the Groove, který mísí naprosto svobodně, přirozeně a komunikativně soudobou hudbu, jazz a volnou improvizaci do zajímavého a originálního celku. V duu se zaměřují na zvukové propojení marimby a saxofonu či basklarinetu, hledání nových zvukových možností, krajních poloh.

     oo Let
     oo Impro 5

oo Organic Session

     organic session foto

Autorský projekt kontrabasisty Vladimíra Micenka, který spojuje spontánní improvizaci s kompozicí. Odkazuje se k hudebním vlivům O.Colemana, King Crimson nebo L. Reeda.

Vladimír Micenko - kontrabas
Pavel Zlámal - klarinet
Radim Hanousek - saxofon
Kristián Kuruc - bicí

     oo Decadance
     oo Big o
     oo Blues Connotation

oo Cotatcha Orchestra
oo Dunami Ensemble
oo MulliGang
oo Gabriela Kolčavová trio

     gk trio foto

Gabriela Kolčavová působila od roku 2000 v USA, kde se věnovala především studiu umělecké fotografie a jazzovému zpěvu. V roce 2004 dokončila M.F.A. studium na Univerity of North Texas v Dentonu a následně vyučovala do roku 2006 na McLennan College ve Wacu. V současné době působí na volné noze jako fotografka a jazzová zpěvačka a příležitostně organizuje výtvarné a fotografické dílny. K jejím stálým hudebním partnerům patří přední brněnští jazzmani Radek Bagár na piano a Radim Hanousek na saxofony. Bagár patří k virtuózním pianistům, prochází napříč hudebními žánry, spolupracuje mj. s Idou Kelarovou. Radim Hanousek vloni natočil cd s norsko-českým kvartetem NOCZ a Ivou Bittovou a s touto sestavou úspěšně vystupuje po celé Evropě.
Kolčavová vystupuje jak s náročnějším jazzovým programem v klubech a na festivalech, tak i se swingovým repertoárem na vernisážích a společenských akcích.


     oo Black Cofee

oo Up!

     up! foto

Up! je jazz a fusion formace s velkou dávkou energie, soustřeďující se na vlastní aranže skladeb jazzových osobností tohoto stylu (Wayne Shorter, Herbie Hancock, Prince, Michael Brecker, Chick Corea, Horace Silver). Autor repertoáru Mirek Veselý je zkušený studiový i pódiový hráč, má za sebou dlouholetou spolupráci s Dežo Ursínym, Orchestrem G. Broma.

Mirek Veselý – piano
Radim Hanousek – saxofony
Dušan Reichmann – baskytara a kontrabas
Martin Kleibl – bicí


     oo Up! & BKO - Maiden Voyage (Hancock)